Tabasalu Gümnaasium on riigigümnaasium Harku vallas Tabasalu alevikus. Kool alustas tegevust 2021. aastal, kui koolivõrgu korrastamise raames eraldati Tabasalu Ühisgümnaasiumist gümnaasiumiosa. Tabasalus on sellest ajast alates riigigümnaasiumina Tabasalu Gümnaasium ning kohaliku omavalitsuse põhikoolina Tabasalu Kool.

Tabasalu Gümnaasiumi koolihoone koos õuealaga valmis 2021. aasta suvel. Koos samal aastal valminud Tabasalu Kooli hoone ja spordihoonega moodustavad need Tabasalu hariduslinnaku. Koolihooned projekteerisid arhitektuurikonkursi võitjad Pelle-Sten Viiburg ja Andro Mänd arhitektuuribüroodest Doomino Arhitektid OÜ ning Hoov AB OÜ. Ehitustööde peatöövõtja oli OÜ Astlanda Ehitus.

Tabasalu Gümnaasiumi koolihoone on 360 õppekohaga. Uus hoone on sisustatud vajaliku inventari, mööbli ja seadmetega, hoone ümbrusse on rajatud parkla, jalgrataste varjualune, terrassid, väljakud, haljastus, välivalgustus ja õue ala elemendid. Kogu hoone on ligipääsetav liikumispuudega inimesele. Hoone ja õueala ehitamine ning sisustamine on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist. Projektitoetuse summa oli 7 792 800 €.

Tabasalu Gümnaasiumi hoonet kaunistab ka projekti raames tellitud kunstiteos. Avatud ala kolme seinapinda ilmestab 3-osaline mosaiikpannoo „Lennu eel“, mille autoriks on tunnustatud skulptor ja kunstnik Jass Kaselaan.

Nominatsioonid:

Tabasalu haridushoonete kompleks on esitatud Eesti arhitektide liidu (EAL) 2022 aastapreemiale.

Tabasalu haridushoonete kompleks oli ka 2021 aasta betoonehitise nominent.