Valikained 2023/2024
Praktiline füüsika
Kas Sulle meeldib uurida, proovida, katsetada, ehitada ja aeg-ajalt ka miskit ära lõhkuda ? Tunned, et füüsikatundides omandatu vajaks päriselt läbi proovimist ? Praktilises füüsikas saad seda kõike kogeda. Teeme erinevaid põnevaid katseid ja praktilisi töid, et ammutada teadmisi füüsikast. Saad ka oma ideede ja soovidega välja tulla, meie koolil on hästi varustatud ja võimekas labor. Eelnev teoreetiline põhi füüsikast ei ole vajalik, oodatud on kõik huvilised. Luban Sulle, et vähemalt korra teeme kärtsu ja mürtsu ka!
Sissejuhatus praktilisse õigusteadusesse
Kõigile huvilistele, kes tunnevad, et õigusteadus on teema, mis kõnetab. Kursuse eesmärk on tutvustada Eesti õigussüsteemi, õigusameteid ja õigushariduse omandamise võimalusi. Kursus annab algteadmised mitmest õigusvaldkonnast.
Sotsiaalmeedia turundus
Mis on turundus? Kuidas me seda tarbime, kuidaa seda luuakse, mis on turunduse tulevik ning millised on erinevad ametikohad ja karjäärivalikud turunduses?
Kooli tehnikaring
Sissejuhatus heli- ja valgustehnika alustesse, mille käigus õpitakse tundma Tabasalu Gümnaasiumi tehnikaparki - teooria ja praktika käsikäes. Kursus kestab läbi aasta. Sügisel toimuvad paar koolituspäeva (kuupäevad täpsustumisel) ja ülejäänud maht tuleb praktikast, mida läbitakse kooli sündmuste tehnilisel teostamisel, abistamisel.
Euroopa Liit
Euroopa Liit on väga oluline osa meie kõigi elust, see mõjutab meie igapäevaelu, riigi rahandust ja riigi toimimist. Veel enam – Eesti ei ole vaid koht, mida EL mõjutab, Eesti on osa EL-ist. See tähendab, et me saame ka ise mõjutada, mis seal toimub ja eestlased on Euroopa Liitu tööle oodatud. Teadmised Euroopa Liidust on vajalikud ka neile, kes töötavad Eestis riigiametites ja isegi era- või kolmandas sektoris. Keskkoolides Euroopa Liitu eriti ei õpetata, sellest on juttu vähe ja see on samas grupis teiste rahvusvaheliste organisatsioonidega, kuigi EL on tegelikult palju keerukam ja see kursus vaatlebki, et mis see on, miks see on ja mida selle infoga peale hakata.
Küberturve tänapäeva maailmas
Küberturbe on üks neist asjadest, millest oled kuulnud, mis väidetavalt on oluline, aga mis see on? Mis tegelikult toimub? Kuidas ennast kaitsta? Millega peaks tegelema? Kursusel vaataleme juhtumeid, rünnakuid ja lahendusi. Keskendume küberturbe kõige nõrgemale aspektile – leitav arvuti ja tooli vahel. Koodi ei pea oskama kirjutada, kursus on mõeldud kõigile. Seostame sel aastal oma kursust ka valmiva laste küberturbe raamatuga.
Sotsiaalpsühholoogia
Valikaines püüame isikliku elukogemuse siduda sotsiaalpsühholoogide uuringutega. Eesmärk on mõista paremini seda, kuidas toimib maailm meie ümber. Teemad, millele me koos vastuseid otsime on järgmised: mida tähendab sotsiaalne roll? Kuidas me tajume teisi inimesi ja mis seda mõjutab? Kuidas kujunevad hoiakud, stereotüübid, miks inimühiskonnas esineb diskrimineerimist? Kuidas kujunevad suhted gruppides ja kuidas grupid omavahel suhtlevad? Mis on armastus ja kuidas kujunevad soorollid?
Jätkussuutlik iduettevõtlus
Kursuse läbinud omavad teadmisi ettevõtluse alustest ja jätkusuutlikust ettevõtlusest, tunnevad meeskonnas töötamise põhimõtteid, omavad teadmisi innovatsiooni juhtimisest, tunnevad turu-uuringute meetodeid ja prototüüpimise põhimõtteid, oskavad vormistada ideid reaalseteks toodeteks/teenusteks. Samuti saavad osalejad oskusi sellest, kuidas oma ideid teistele tutvustada.
Seltskonnatants
Seltskonnatantsu valikkursusel omandavad gümnasistid klassikaliste seltskonnatantsude – aeglane valss, viini valss, fokstrott, samba, tšatša, ruutrumba ja rock – põhiliikumised ning lihtsamad kombinatsioonid. Lisaks õpime kaasaegseid ning noortepäraseid seltskonnatantse nagu bossa nova, bugg, argentiina tango, salsa. Paaristantsuks on vaja neide ja noormehi võrdne arv ehk tulema peaks kindlasti oma paarilisega.
Hispaania keele jätkukursus
Hispaania keel õpilastele, kes õppisid hispaania keelt 2022/23 õppeaastal valikainena.
Jaapani keele algkursus
Jaapani keele algkursus 0-tasemest.