G1 kultuuriainete lõiminguprojekt KESKAEG Tallinna vanalinnas

Tabasalu Gümnaasiumis olid G1 kultuuriained varakevadel oma teemadega jõudnud ajateljel keskaega ning 5. märtsil toimus Tallinna vanalinnas ajastut kokkuvõttev kultuuri- ja lõiminguprojekt KESKAEG.

20. märts 2024 Loe edasi

Õuduslugude konkurss Hämarad Jutud tarretas vere

2. novembri õudukaõhtul tulid esitamisele Hämarate Juttude verdtarretavaimad lood.

14. november 2023 Loe edasi

Kultuuriainete lõiminguprojekt “Rahvusliku ärkamise aeg”

Kolmapäeval, 18. oktoobril sõitis rohkem kui sajapealine G2 õpilaskond ning kultuuriainete õpetajad ja mentorid Tartusse, et  tutvuda lähemalt Eesti rahvusliku ärkamisaja oluliste paikadega.

02. november 2023 Loe edasi

2023/2024 õppeaasta avaaktus

2023/2024 õppeaasta avaaktus toimub 1. septembril kell 11.00 õueala trepistikul. Aktusele järgneb ühine tordilaud ning mentortund. Päeva orienteeruv lõpp 13.30. Riietus: ilmastikule sobilik pidulik riietus.

G1 õpilased eelkohtuvad kooli ja mentoriga juba 31. augustil. Täpsem info on Sisseastumine.ee süsteemi saadetud kirjas.

27. august 2023 Loe edasi

Toimus esimene Tabasalu Gümnaasiumi õpilaskonverents

G1 õpilastele esitlesid selle õppeaasta parimaid uurimus- ja praktilisi töid G2 õpilased.

Konverentsil valiti välja selle aasta parim uurimistöö ja õpilaste lemmikud.

20. mai 2023 Loe edasi

Kail Laanemets pälvis tänukirja uurimistöö “Kuidas mõjutas võõrvõimude vahetumine 20. sajandi Eestis Heino Kuivjõe elukäiku” eest.

Kail Laanemets (G26) osales 12.mail Tartus Teadus- ja Haridusministeeriumis Eesti Vabariigi Presidendi auhindadele välja kuulutatud ajaloo-alaste uurimistööde võistluse lõppkonverentsil.

20. mai 2023 Loe edasi

Tänuõhtul tunnustasime koolipere silmapaistvaid liikmeid

On väga hea meel, et kanname koos kooli väärtusi –
oleme hoolivad, julged, koostöised ja uudishimulikud.

G1 keskaja kultuuripäev  Tallinna vanalinnas

Meie koolis on ajaloo, kunsti, muusika ja kirjanduse tunni asemel kultuuriteaduste tund. Kuna need ained on omavahel niivõrd põimunud, anname neid edasi lõimitult. Selle tulemusena sünnivad paar korda aastas põnevad projektipäevad.

09. märts 2023 Loe edasi

Eesti Vabariigi 105. aastapäeva aktus

• Ma tunnen, et ma olen vaba, sest mul on võimalus teha ise oma valikuid.
  • Vabadus on õigus valida, anda oma sõna, olla kaasatud.
  • Vabadusega kaasnevad ka piirid. Need piirid tagavad turvalisuse.
  • Ma ei suudaks ega tahaks kunagi elada riigis, mis ei ole vaba.
  • Vabadus on julgus luua.
24. veebruar 2023 Loe edasi

Liikumisaasta kutsub liikuma

On liikumisaasta. Jookse, mängi palli, tantsi, suusata, võimle! Kõige tähtsam on leida oma tee ja liikuda!

#liikumisaasta2023 #liikumispööre #liigume #riigigümnaasiumid

24. veebruar 2023 Loe edasi