Inspiratsioonipäev 2023: Inspireeriv inseneeria. ⚒️

18. detsembril toimus Tabasalu Gümnaasiumis koostöös Eesti Inseneride Liiduga inspiratsioonipäev “Inspireeriv inseneeria”. Päeva jooksul nägime põnevaid külalisi ja kuulasime ettekandeid, osalesime huvitavates töötubades ja minimessil, kus ettevõtted ja kõrgkoolid tutvustasid inseneeriat.

Minimessil olid esindatud Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskond, MERKUUR ja Eesti Masinatööstuse Liit, TalTech Tartu kolledž, Tallinna Tehnikakõrgkool ja Eesti Maaülikool.

Töötube oli sel aastal kokku kümme. Tallinna Tehnikakõrgkooli töötoas sai tutvuda ehitusprotsessi erinevate etappidega. MERKUURi ja Eesti Masinatööstuse Liidu mobiilses CNC õppeklassis said noored endale leierkasti ehitada. ESTEL - Eesti Taristuehituse Liidutöötoas tutvuti taristusehituses käibel oleva materjaliga ja taristuinseneri tööpäevaga. Solaride'i töötoas pidi ehitama valmis kõige kiirema purjeauto. TalTechi 3D-modelleerimise töötoas uuriti lähemalt Sketchupi ja Tinkercadi keskkondi. Tehnikaüliõpilaste Seltsi töötoas meisterdati laternaid ja Eesti Keevitusühingu töötoas arutleti, miks keevitusinseneri töö metallkonstruktsioonide valmistamisel oluline on. TalTechi elektroenergeetika ja mehhatroonika töötoas sukeldusid noored energeetikamaailma, Eesti Inseneride Liidu mõttetöötoas üritasid noored inseneride järelkasvu probleemi lahendada. Tartu Ülikooli tehnikainstituudi kaasahaaraval seminaril räägiti ja näidati robotkätt UR5, mis on programmeeritud kohvi tegema. Osalejad said ka ise robotkäe tegemisi lähemalt uurida ning proovida, kui tugev üks robotkäsi olla võib.

Kaspar Kasepõld
Soojusenergeetikainsener ja soojusenergeetika lahenduste projekteerimise ettevõtte HeatConsultis tiimijuht

Millega tegelevad soojusenergikud ja mis on kaugjahutus? Miks soojusenergeetikainseneridel on tulevik helge?

Asso Soosalu
SOLARIDE

Tutvustatakse Solaride programmi ning räägitakse, kuidas tudengid ehitasid Eesti esimesed päikesejõul sõitvad autod.

Anneli Ramjalg
TTK juhtivlektor ja ehitusinsener

Anneli tutvustab, milline on ehitusinseneri töö ja tema vahendid, mida see maailm pakub, miks õppida ehitusinseneriks ning mida selleks vaja läheb.

Tudengivormel

Tutvustatakse tudengivormeli programmi, vormeli ehitusprotessi ja võistlusi, kus noored on oma ehitistega käinud.

Arvi Hamburg
Eesti teaduste akadeemia energeetikakomisjoni esimees, energeetikainsener

Eesti inseneeria raudvara Arvi annab ülevaate mis on üldse inseneeria, millega tegeleb insener ja miks on see elukutse ühiskonnale vajalik?

Karl Läll
iseAuto autonoomse sõiduki operaator ja mehaanikainsener

Tutvustab autonoomsete sõidukite maailma ja seda, kuidas ehitati Eesti esimene autonoomne buss.

Magnus Lelumees
Combicon projekteerija ja ehitusinsener

Milline on ehitusinseneri töö ja tema vahendid, mida see maailm pakub ja miks just selle eriala peale mõelda?

Katre Keridan
Heat Consulti projektijuht ja soojusenergeetikainsener